Національний конкурс БЛАГОДІЙНИК РОКУ
Головна сторінка Мапа сайту Надіслати листа
Головна Про конкурс Історія Організатори Регіональні конкурси Новини Бібліотека Контакти
ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ
Номінанти - 2011
Переможці конкурсу - 2011
Партнери конкурсу
Фотогалерея
Медіа-архів
Запитання-Відповідь
Медіаприсутність Конкурсу

Офіційний партнер: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення


Переможці-2011

Цього року переможці визначені у 12 конкурсних номінаціях:


Транснаціональна компанія – «МакДональдз Юкрейн ЛТД»

«MCHAPPY DAY» - міжнародна благодійна акція, що проводиться корпорацією «МакДональдз» з 2002 року у понад 100 країнах світу. Дата проведення акції присвячена річниці прийняття Асамблеєю ООН Конвенції про права дитини (20 листопада, 1989 року). За час існування акції «День Щастя в МакДональдз®» в Україні було спрямовано понад 7 мільйонів гривень на допомогу 47 дитячим закладам у 28 містах України.
За останній рік зібрано рекордну суму за всю історію проведення акції в Україні – 1 959 271 грн.. Придбано обладнання для діагностики та лікування хвороб органів дихання, яке передано в 22 дитячі лікарні
Комунальна міська дитяча лікарня в 2011 р. отримала пульмонологічне обладнання (було проліковано близько 400 дітей). Спеціально для акції «День Щастя» відомі українські співаки виконали українські, російські та англійські колискові, створивши ексклюзивний аудіодиск «Зіркові колискові», кошти від продажу пішли у фонд акції.


Вітчизняна компанія – великий бізнес – ПАТ «Концерн Галнафтогаз» (Львів)

Для вирішення проблеми транспортування осіб, які самотужки не мають змоги пересуватися та користуватися громадським транспортом, у максимально зручних для них умовах та за мінімальну платню, було створено послугу «Соціальне таксі». Даний проект уможливив транспортування осіб з особливими потребами у м. Львові. Протягом 2011 р. (з 1 січня по 17 листопада) здійснено 989 перевезень, послугу надано 130 особам. Загальний бюджет проекту за 2009-2011 рр. - понад 435 тис. грн. Внесок номінанта – 89 137 грн.


Вітчизняна компанія – середній бізнес – ТОВ «Обрій ЛТД» (Чернігівщина)

Завдяки матеріальній підтримці АФ ТОВ "Обрій" ЛТД реалізовано багато добрих справ у соціальній сфері: будівництво газопроводів та водогонів, підтримка обдарованої та талановитої молоді району, будівництво храму в селищі Талалаївка, поновлення пам’ятних знаків загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни, матеріальна допомога тим, хто її потребує, оздоровлення та відпочинок дітей. За 10 місяців 2011 року АФ ТОВ "Обрій" ЛТД на благодійні цілі було витрачено близько 800 тис.грн. За 15 років АФ ТОВ "Обрій" ЛТД отримало чимало листів і подяк за надану благодійну допомогу на покращення побутових умов проживання та надання можливостей дітям оздоровлюватися та розвиватися .

Вітчизняна компанія – малий бізнес – ТОВ «Агрофірма «Земля» (Дніпропетровщина)

Уже 10 років ТОВ агрофірма "Земля" фінансово допомагає у проведенні виховних, спортивних та культурних заходів для учнів місцевої школи (200 осіб). Уперше за 45 років здійснено капітальний ремонт (заміна вікон, перекриття даху, тротуарна плитка на ганку школи). Придбано найсучасніше мультимедійне обладнання, замінено комп'ютерну техніку, проведено Інтернет (Wi-Fi). Загалом витрати на школу в 2011 році склали понад 1 млн грн. Підтримка ініціатив національного та духовного напрямк��в: конкурс козацької пісні та строю “Козацька держава”, екологічний конкурс. Відновлено братську могилу неподалік школи. Побудовано стадіон для місцевої дитячої та дорослої команди “Атлант”. Придбано спортивну форму.

Фізична особа-підприємець – Родченко Ольга Петрівна (Вінниця)

За особистою ініціативою та організацією Родченко Ольги Петрівни проведено два щорічні Благодійні вечори "З Любов'ю до Вас" на допомогу онкохворим дітям Вінниччини, під гаслом "Любов - це єдине, що можна дати іншому, нічого не відбираючи в себе". Останній Благодійний захід зібрав 259 тисяч гривень Вилучені кошти з Благодійних вечорів інкасовані безпосередньо на заході публічно та перераховані на рахунок дитячої обласної лікарні з цільовим призначенням: "для хіміотерапії онкохворих дітей". Завдяки Благодійним вечорам онкохворі діти Вінниччини отримують шанс на одужання.

Бізнесмен – Когутяк Юрій Іванович (Київ)

Бізнесмен надає фінансову підтримку Благодійному фонду “Приятелі дітей”: виплата стипендій студентам, оплата навчальних курсів, підтримка в побутових питаннях. Допомога “Потіївській школі-інтернату для дітей с ДЦП та наслідками поліомеліту”: фінансова допомога, організація дитячого відпочинку, закупівля обладнання, допомога в лікуванні. Благодійністю займається 7 років, останні 5 років надає благодійну допомогу на понад 200 тис грн. щорічно. Отримали допомогу близько 200 осіб.

Корпоративний благодійний фонд – Хмельницький регіональний благодійний фонд «Зміцнення громад»

Фонд має за мету стати ефективним інструментом посередництва між місцевими громадами та благодійниками у справі об’єднання зусиль та ресурсів. Вивчає найбільш гострі соціальні потреби місцевих громад Хмельницької та Чернівецької областей і залучає фінансово-матеріальні ресурси, налагоджує систему надання грантової підтримки організаціям, установам, ініціативним групам. На реалізацію усіх напрямків було виділено 4 215 000 грн З 85 шкіл Хмельниччини та Чернівеччини близько 2500 дітей отримали можливість працювати за комп'ютерами та мати доступ до Інтернету. У 34 ФАПах, районних лікарнях 10 районів 2 областей було проведено ремонтні роботи, придбано медобладнання.


Благодійна організація – Міжнародна благодійна Фундація «Отчий дім» (Київщина)

«Отчий Дім» - цілісна система послідовних програм комплексної реабілітації дитини, яка потрапила в умови, що загрожують її життю, подальшої інтеграції в суспільство, адаптації до життя в умовах сім’ї, з метою повернення її в реабілітовану сім’ю або, при неможливості цього, – усиновлення. Кошти, витрачені МБФ "Отчий Дім" для проведення благодійної діяльності в 2011 р. - 3 635 739,01 грн. МБФ «Отчий Дім» розробив та впроваджує трьохступеневу адаптаційно-реабілітаційну програму. Кількість дітей, які перебували в «Отчому Домі» протягом 1998 – 2011 років – 241 дитина. Повернено в біологічні сім’ї – 54 дитини. Вийшли в самостійне життя – 29 дітей. Усиновлено – 52 дитини.


Представництво міжнародного благодійного фонду – Міжнародний благодійний фонд Н.Потопаєвої у Вінницькій області

Організація займається реабілітацією та ресоціалізацією нарко- та алкозалежних людей (працює стаціонарне відділення), реабілітацією співзалежних (родичів залежних людей). Звернулось за допомогою за 2 роки та отримали психологічні консультації 180 чоловік, проходили програму реабілітації в стаціонарному відділенні 30 чоловік, пройшли тренінги для спів залежних 30 чоловік. Здійснення благодійних заходів та проектів з метою допомоги та підтримки ветеранів ВВ війни, дітей з кризових, малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей-інвалідів та дітей-сиріт. Було охоплено 575 чоловік. Кожного року організація проводить благодійну акцію до Дня Перемоги в мережі супермаркетів міста «Зроби додаткову покупку і поздоров ветеранів зі святом». 40 ветеранів ВВ Вінницького району та 50 ветеранів ВВ міста Вінниці отримали подарунки.

Приватна особа - (1)Тупілко Віктор Петрович (Донецьк)

Завдяки благодійній діяльності Віктора Тупілка отримано реальну допомогу потребуючими лікування на 2 846 000 грн. більш ніж 50 тисяч потребуючих. Придбав для перевозення ліків постраждалим два автомобіля: ВАЗ-2112 і вантажну «Газель», загальною вартістю 104 000 грн. Передав безоплатно свої 5 приміщень під спеціалізовані аптеки для пільгових категорій населення, що дало можливість цим закладам не сплачувати оренду щомісяця в розмірі 139200 грн. і що, в свою чергу, є суттєвою знижко�� цін на ліки для пенсіонерів, що складає 1 670400 грн. на рік.

Приватна особа - (2)Шпенов Дмитро Юрійович (Дніпропетровщина)

Було ініційовано створення освітньої мережі закладів освіти Широківського району. На ці заходи особисто Шпеновим Д.Ю. було виділено 300 тис.грн. У школи району (20 закладів) та 11 дошкільних навчальних закладів були придбані мультимедійні проектори, екрани, ноутбуки, копіювальна та інша оргтехніка. Створено та функціонують сайти відділу та закладів освіти району. Завдяки благодійній допомозі Шпенова Д.Ю. в освітню галузь впроваджуються інформаційно-комунікаційні технології. Створено єдину електронну базу закладів освіти, педагогічних працівників та учнів, ведуться електронні журнали та електронні щоденники. На благодійні ініціативи у 2011 році для закладів освіти було витрачено 450 тис грн. Надається матеріальна допомога сім’ям, які потрапили у скрутні життєві обставини. Всім пенсіонерам району до Дня людей похилого віку було придбано індивідуальні аптечки на суму 60 тис грн.

Громада, колектив та неформалізована група – Національний університет банківської справи Національного банку України (Київ)

Студентський захід «Аукціон надій» - є наймасштабнішим соціальним проектом Університету. За 5 років проведення благодійної акції «Аукціон надій» силами студентів зібрано близько 1 млн.грн., які спрямовані на вирішення соціально-культурних проблем. 2010-2011 рік. Мета – допомогти дітям Харківської школи-інтернату для дітей з вадами слуху. Облаштовано найкращий в Україні реабілітаційний кабінет з найсучаснішим спецобладнанням, що допоможе адаптуватись дітям з вадами слуху у світі чуючих. Упродовж багатьох років Університет опікується харківськими загальноосвітніми школами інтернатами для дітей з вадами слуху та розумового розвитку, допомагає Чугуївському міському центру соціально-психологічної реабілітації дітей, надає підтримку Городоцькій школі соціальної реабілітації.

Дитячий, юнацький колектив, молодіжна група – Студентська рада Черкаського інституту банківської справи Національного банку України

Заходи, присвячені очищенню річки Вільшанки розпочалися в 2009 році. Результатом «Четвертого Аукціону надій» стала сума 106 тисяч грн. Зібрані під час Аукціону кошти були спрямовані на вирішення екологічної проблеми – очищення 1 км річки Вільшанки у селі Мліїв Городищенського району Черкаської області, висадження дерев на берегах Вільшанки з метою їх украплення, очищено й оздоблено витік р. Вільшанки. І, головне, привернуто увагу громадськості до проблеми малих річок України. Також за ініціативи Студентської ради Черкаського інституту банківської справи УБС НБУ протягом 2010-2011 н.р. було проведено 8 доброчинних акцій (місячник милосердя по збору одягу та продуктів харчування (домашньої консервації) для дітей-сиріт, інвалідів, хворих, інших малозахищених верств населення під гаслом: «Поділись теплом душі»


Спеціальними призами відзначені:

• «За інноваційність у благодійності» – Міжнародний благодійний фонд «Планета взаємодопомоги» (Київ)

Створено інноваційну програму – Інтернет ресурс «Планета взаємодопомоги» planetofsupport.org, яка дозволить перетворити благодійність на звичне й повсякденне явище для громадян України та зробить її більш ефективною, цікавою, корисною, прозорою, актуальною та доступною. 28401,00грн. - пожертвувано на проекти. 10766,00грн.- пожертвувано на програми.

• «За навчання дорослих заради покращення їх життя» – Міжнародна благодійна організація «Добробут громад»

МБО «Добробут громад» допомагає громадам об’єднатися, створити сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, одержувати якісні послуги з обробітки ґрунту та інші послуги, потрібні для виробництва сільськогосподарської продукції. Також членам кооперативів надаються ресурси для розширення власного виробництва – високопродуктивні сільськогосподарські тварини та рослини, проводяться навчання з ефективних методів господарювання, розвитку кооперативів тощо.

• «За розвиток благодійності на селі» – Благодійний фонд «Терра Деї», Закарпатський сільськогосподарський дорадчий центр

Фонд надає багатодітним сім’ям теплиці для вирощування овочів у низинних районах Закарпаття. Протягом 2008-2011 рр. побудувано 55 теплиць та 3 котли для обігріву теплиць. Така теплиця без обігріву дає доходу 50-55 гривень кв.м. без обігріву і в два рази більше при опаленні. Тобто, сім’я отримує не допомогу (їжу, одяг) , а засіб для виробництва на 20-25 років і зможе кормити дітей, вчити їх чи купувати різні речі.

• «За благодійність в сфері культури» – Благодійний фонд Сергія Терещука (Черкаси).

Фонд Сергія Терещука діє на території кількох районів Черкаської області – Тальнівського,Маньківського, Жашківського, Звенигородського. Цього року Фонд реалізував кілька благодійних програм, серед яких культурна програма «Театральні вечори». Програма передбачала організацію вистав Черкаського обласного музично-драматичного театру імені Т.Шевченка в районних центрах та селах. Метою програми є підвищення можливостей доступу сільського населення до театрального мистецтва, популяризація української класичної драматургії. Витрачено орієнтовно 120 тис. грн.

• «Медіа і благодійність»

Друковані медіа - редакція «Люди» газети «Сегодня» за спецпроект «Малюк шукає батьків»
Телебачення -  "Вікна-Новини" телеканал СТБ
Радіо - редакція освітньо-художніх програм,Національна радіокомпанія України
Інтернет-видання - українська мережа новин Корреспондент.net

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Поштова адреса : 01012, м.Київ, а/с 75
Тел./факс : (044) 229-46-62
Е-пошта : info@blagodijnyk.org.ua
© 2007 – 2009   Національний конкурс "Благодійник року".
Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання.