Національний конкурс БЛАГОДІЙНИК РОКУ
Головна сторінка Мапа сайту Надіслати листа
Головна Про конкурс Історія Організатори Регіональні конкурси Новини Бібліотека Контакти
ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ
Номінанти - 2012
Переможці конкурсу - 2011
Партнери конкурсу
Фотогалерея
Медіа-архів
Запитання-Відповідь
Медіаприсутність Конкурсу
Проекты CRM Документы


Переможці Конкурсу 2009

Переможці ІІІ Національного конкурсу "Благодійник року"

Транснаціональна компанія - Intel Ukraine Microelectronics Ltd. (Інтел Юкрейн Мікроелектронікс Лімітед)

Intel співпрацює з урядовими та громадськими установами, представниками бізнесу для комплексного вирішення завдань інформатизації суспільства та освіти, розширення доступу до Інтернету та інформаційних технологій, підвищення якості їхнього використання. Починаючи з 2003 року щорічно в освіту України на засадах благодійних грантів вкладається понад чверть мільйона доларів США. Завдяки цим програмам понад 150 000 учителів безкоштовно навчились ефективно використовувати ІКТ і новітні педагогічні технології. Підприємство проводить конкурс науково-технічної творчості школярів, навчає молодь використовувати ІКТ для реалізації соціальних проектів, дарує персональні нетбуки школярам початкових класів. Окрім освітніх програм, Intel реалізує в Україні соціальні проекти. Зокрема конкурс "Вчитель року" та змагання web-сайтів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти. Постійно здійснюється незалежна експертиза якості програм.

Вітчизняна компанія – великий бізнес - „Nemiroff Холдинг”

Соціальні та благодійні програми Nemiroff Холдинг реалізуються впродовж 17 років у галузях спорту, культури, моди. Щоб зробити спорт доступнішим для українців, компанія ремонтує й оснащує спортзали, фінансує тренерський склад у регіонах України. Ряд фестивалів вітчизняного кіно за кордоном познайомили світ із українською культурою, допомогли молодим кіномитцям знайти інвесторів, розширили дистрибуційні можливості для українських кіновиробників. Nemiroff виступила партнером «Українського павільйону на 53-й Міжнародній виставці мистецтв – Венеціанській Бієнале». Упродовж кількох років компанія підтримує проведення етнофестивалю «Артполе» (до 2009 р. - «Шешори»), що дає змогу українським театральним і ремісничим колективам залучитися до заходів міжнародного масштабу.

Вітчизняна компанія – середній бізнес - ТОВ "Мері Кей (Україна) Лтд"

Благодійний проект компанії допомагає жінкам з раком молочної залози: знищення інформаційного бар’єру та страху, програми ранньої діагностики (мамографічні обстеження) та реабілітації після захворювання, зокрема психологічна. У «Школі здоров’я» волонтери працюють із жінками від першого дня в онколікарні і впродовж тривалого часу після одужання. Передбачений курс оздоровлення у кримському санаторії й арт-терапія. Крім цього, консультанти з краси компанії «Мері Кей» та співробітники компанії своїми зусиллями допомагають дитячим будинкам у Білій Церкві, Василькові та Гребінках – проводяться класи з краси для дівчат, спортивні ігри для хлопчиків, перераховуються кошти та збираються речі для дітей.

Вітчизняна компанія – малий бізнес - ТОВ «Грані-Т»

Заcноване в 2006 році видавництво «Грані-Т» почало благодійну діяльність 2007-го. Передало понад 16 000 нових книг дітям сиротинців, шкіл-інтернатів, колоній для неповнолітніх у 12 областях України. Крім того, видавництво підтримує благодійні заходи для дітей, організовує зустрічі соціально незахищених дітей з українськими письменниками. «Грані-Т» відкрили бібліотеку для хворих на лейкемію пацієнтів Охматдиту.

Фізична особа – підприємець - Ревук Микола Миколайович, село Кодаки Васильківського р-ну, Київської обл.

Засновник благодійного недержавного проекту KODAKI.COM.UA, спрямованого на соціально-культурний розвиток та відбудову села Кодаки. Крім того, допомагає сільській школі, лікарні, осередкам адміністративного врядування. Підприємець забезпечив школу Інтернетом і подарував піаніно, у селі відремонтував дорогу. Продовжує займатися благоустроєм Кодаків. Відкриття сайту дало змогу привернути увагу до села громадськості району та області, в сільській школі з'явилися викладачі музики й інформатики, завершується видання телефонного довідника місцевих номерів.

Бізнесмен - Мамай Олександр Федорович, Полтава

Благодійна діяльність Мамая Олександра Федоровича спрямована на надання допомоги тим членам громади, які не в змозі вирішити свої проблеми самостійно, через матеріальні нестатки та відсутність на рівні місцевої влади гарантій та механізмів, здатних захистити найбільш соціально незахищені верстви населення. У 2009 році завдяки підтримці пана Олександра було налагоджено харчування дітей дитячого відділення обласної психіатричної лікарні; профінансовано ремонт у родині, яка готова взяти на виховання ВІЛ-позитивну дитину-сироту; закуплено фізіо-реабілітаційне обладнання вартістю 11 000 гривень для дитячого центру для ВІЛ-інфікованих дітей благодійної асоціації «Світло надії», завдяки якому ВІЛ-інфіковані діти можуть отримувати якісні фізіопроцедури.

Фінансова установа - Переможця не визначено

Корпоративний благодійний фонд (2 організації):

- Благодійна організація «Благодійний фонд журналу «Единственная», м. Київ

Завдяки благодійній програмі «Дорога до успіху, що реалізується благодійним фондом журналу «Единственная» з 2006 року, понад 1500 учнів шкіл-інтернатів повірили у себе та свої сили, отримали життєві навички, які допомогли їм підготуватися до дорослого самостійного життя в конкурентному середовищі. У серпні 2009 року в рамках програми пройшов профорієнтаційно-оздоровчий табір у Київській області. У ньому взяло участь 110 дітей 14-16 років з Київської, Вінницької та Чернігівської областей. У програмі літнього табору - майстер-класи відомих людей, представників провідних компаній, наставництво у супроводі досвідчених психологів та соціальних працівників, заходи з розвитку навичок спілкування, формування екологічної поведінки та здорового способу життя. Також діти отримали інформацію про свої права і дізналися, що робити і куди звертатися в тих чи інших життєвих ситуаціях.

- Благодійна організація «Всеукраїнський Благодійний Фонд «Крона», м. Київ

У 2009 році Всеукраїнський благодійний фонд «Крона» розпочав благодійний проект «Точка життя», який дає можливість формування української бази донорів кісткового мозку та здійснювати в Україні підбір донорів для операцій з пересадки стволових клітин та кісткового мозку від неродинних донорів дітям та дорослим з онкогематологічними захворюваннями, а не за кордоном, як це відбувається зараз. У межах благодійної діяльності ВБФ „Крона” допомагає у створенні в Україні першої Лабораторії з діагностики та типування донорів кісткового мозку та національного реєстру донорів кісткового мозку. ВБФ «Крона» забезпечив ремонт 28-и приміщень лабораторії за сучасними стандартами облаштування лабораторій такого спрямування, інвестувавши на це 690 тис. грн.; закупив для лабораторії найсучасніше обладнання для проведення типування донорського матеріалу на суму 1,1 млн. грн. Окрім того, фонд «Крона» реалізує грантову програму «Особливі діти». Завдяки грантам фонду у 2009 році реалізовано 11 проектів для дітей та батьків, які мешкають у великих містах, в селах, селищах, містечках районного значення. Наприклад, в м. Червонограді Львівської області та Фастівському районі центри денного перебування дітей-інвалідів стали єдиною можливістю для дітей та батьків з навколишніх сіл та селищ розвиватися та подолати соціальну ізоляцію. Усього у 2009 році проекти виконувалися в 19 населених пунктах 10-ти регіонів України.

Приватний благодійний фонд - Переможця не визначено

Благодійна організація - Міжнародний Благодійний Фонд «Карітас України»

У 2009 році Міжнародний благодійний фонд «Карітас Україні» опікувався одинокими людьми похилого віку; підтримував соціальні центри для людей, що залишилися без домівки, а також центрами для людей з особливими потребами, в яких забезпечував багаторазове харчування, лікування, допомагав одягом, побутовими послугами; допомагав дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківської опіки, а також дітям, постраждалим від Чорнобильської трагедії. Окрім того, фонд започаткував нові програми, пов’язані із запобіганням міграції (торгівлі людьми, зокрема торгівлі жінками); боротьбою із алкоголізмом, наркоманією, СНІДом; вирішенням проблем дітей вулиці. Завдяки діяльності благодійного фонду «Карітас України» у 2009 році більше 5000 осіб отримали благодійну допомогу. Діяльність фонду поширюється на всю Україну.

Представництво міжнародного благодійного фонду чи недержавної організації - МГО Центр "Джойнт"

Міжнародна Громадська організація Центр «Джойнт» є представником Американського Єврейського Об’єднаного Розподільчого Комітету «Джойнт» (заснований у 1914 році, працює більш ніж у 70 країнах світу) та здійснює багаторічну фінансову, консультаційну та операційну підтримку започаткованих нею благодійних проектів у 13 областях Центральної та Західної України. Вся діяльність організації спрямована на підтримку людей похилого віку, насамперед – жертв нацистських переслідувань, ветеранів та учасників війни, «дітей війни», людей з особливими потребами. Організацією впроваджуються програми догляду на дому, медичної та соціальної реабілітації, матеріальної підтримки. Загальна кількість учасників благодійних проектів «Джойнт» та набувачів допомоги у 2009 році склала приблизно 23 000 чол. За 9 місяців 2009 року учасники програм організації отримали соціальні послуги та матеріальну допомогу на суму 43 800 000. грн.

Особиста благодійна ініціатива - Січкар Маргарита Анатоліївна

Маргарита Січкар – автор ідеї та організатор благодійного арт-фестивалю Pig Parade. За її ініціативи протягом чотирьох років реалізації проекту було зібрано кілька мільйонів гривень, що були спрямовані на благодійні потреби. Зокрема, було придбано стоматологічну установку для Золотоношської загальноосвітньої школи-інтернату; спеціальне устаткування для басейну, кушетки та підйомник Криворізькому дитячому будинку; пральну машину в Мирощанський дитячий будинок-інтернат; прасувальний каток у Смілянський дитячий будинок; медтехніку в Шевченківський дитячий будинок тощо. Pig Parade 2009 року був присвячений програмі дітонародження. В цьому році на благодійному аукціоні зібрано – 1 мільйон 19 тисяч гривень. На ці гроші ведеться ремонт 6 післяпологових палат пологового будинку № 1 у м. Києві. Оновлені палати будуть відкриті у грудні 2009 року.

Ініціативна неформальна група або колектив, громада - Ініціативна група під керівництвом Богомолець Ольги Вадимівни

Заслужений лікар України Ольга Богомолець виступала ініціатором та основним організатором Всеукраїнського благодійного Марафону здоров'я, спрямованого на покращення якості життя населення України та подолання високого рівня смертності від меланоми в Україні. В рамках проекту оглянуто 61 553 дітей-сиріт та дітей із малозабезпечених сімей в усіх областях України, 1607 з яких поставлено на постійний догляд. Крім цього, проведено 24 благодійних концерти «Янголе мій» для медиків по всій Україні, з метою донесення до медичних працівників інформації про необхідність ранньої діагностики меланоми, на яких побувало 12 984 медичних працівників. 21 травня 2009 року за ініціативи Ольги Богомолець Україна вперше приєдналась до програми Євромеланома, учасниками якої є 20 європейських країн.

Дитяча та молодіжна ініціатива в благодійництві - Міська громадська організація "Баскетбольний клуб "Країна Баскетболія", Черкаси


Громадська організація «Країна баскетболія» відновила у Черкасах біля 40 баскетбольних майданчиків при багатоквартирних будинках, навчальних закладах та підприємствах. Завдяки цьому черкаські діти отримали змогу вчитися баскетболу в професіоналів; утворилися висококласні дитячі баскетбольні команди, що прославляють місто на теренах України та за кордоном; відбувається популяризація баскетболу в навчальних закладах міста та залучення молоді до цього виду спорту через проведення Свят баскетболу, чемпіонатів зі стрітболу (вуличного баскетболу).

Спеціальні призи конкурсу "Благодійник року-2009"


 • За захист прав дітейСлюнченко Лариса Сергіївна, голова ініціативної групи батьків по захисту прав дітей-пацієнтів «Відкриті двері реанімації»
  Голова ініціативної групи батьків із захисту прав дітей-пацієнтів «За відкриті двері реанімації». Малеча проводить тривалий час на лікуванні без права бачити рідних. Батьки часто не знають, що відбувається за зачиненими дверима реанімацій. Система провокувала батьків купувати своє законне право хабарями. Аналіз законодавства та ретельне вивчення досвіду зарубіжних країн довів, що ця практика протиправна. Ініціативна група поставила мету навчити батьків та лікарів поважати права одне одного та усвідомлювати ролі кожного в успішності лікування. Підтримку групі надав Відділ охорони материнства і дитинства МОЗ України, до складу робочої групи якого увійшла Лариса Слюнченко. Керівництво УДСЛ «Охматдит» видало спеціальний наказ про дозвіл відвідувати дітей у реанімаційних відділеннях. Група домоглася, щоб замість таблички «Вхід заборонено» на дверях реанімацій розмістили копію наказу і вказали час, коли такі щоденні відвідування можливі. Ця практика відпрацьовується і готуються детальні інструкції для дитячих реанімаційних відділень по всій Україні. Інформацію донесли до батьківських форумів в Інтернеті, взяли участь у зйомках фільму «Коли немає завтра. Закрита зона». Ларису Слюнченко підтримали півтори тисячі батьків, зібрали підписи до колективного звернення в МОЗ, проведено ряд зборів, зустрічей, прямі ефіри. Лариса Слюнченко консультує, як добитись неконфліктним шляхом реалізації своїх прав.
 • За використання нових технологій благодійності – Молодий актив міста, Євпаторія, Крим
  Ініціативна група Євпаторії стимулює соціальну активність населення. Вона об'єднує бізнес, організації, пересічних громадян для поліпшення якості життя в місті при мінімальних витратах кожного з учасників. Молодий актив міста залучає населення до самостійного благоустрою занедбаних прибудинкових територій, допомагає встановлювати дитячі майданчики, створювати місця для відпочинку. За час існування проекту заходи з благоустрою проводилися у 153 дворах із 300 наявних в Євпаторії. Активісти разом із мешканцями висадили 1347 саджанців у дворах, створили понад 100 клумб. Ініціативна група створює умови для самореалізації талановитих євпаторійців і творчих колективів через культурно-масові заходи, залучення дітей та молоді до відвідування творчих студій та гуртків міста. Завдяки активу до Євпаторії повертається спортивна культура. Новинкою для міста і Криму стало проведення циклу заходів для дітей віку 3-10 років, серед яких - перегони на триколісних дитячих велосипедах. Ноу-хау проекту - збір макулатури серед школярів з метою створення футбольного поля на зібрані кошти.
 • За дитячий благодійний проект – Житомирська міська дитяча громадська організація «Все робимо самі»
  Організація надає соціальну допомогу та проводить культурно-розвиткову роботу з дітьми малозабезпечених сімей. За роки своєї діяльності провела 87 благодійних заходів, роздала гуманітарну допомогу 2 тисячам осіб, вручила продуктові набори 500 осіб, оздоровила 50 дітей у таборах відпочинку. Щоб запобігти бездоглядності, до гуртків залучені 103 дитини. У жовтні-грудні проведений перший етап танцювального телемарафону на підтримку людей з особливими потребами на каналі «Житомир». У січні-лютому в прямому ефірі професійні танцюристи змагатимуться для здійснення мрій талановитих людей з інвалідністю. Проект привернув увагу меценатів та влади. Завдяки благодійним концертам, обідам, творчим вечорам люди з особливими потребами виходять з ізоляції. Діти-члени організації облаштували міський сквер. За 6 років «Все робимо самі» залучила й витратила на благодійність близько 150 000грн. Це єдина дитяча громадська організація в Житомирі, де на рівні з дорослими благодійністю та волонтерством займаються діти.
 • За міжнародний дитячий благодійний проект - Всеукраїнський благодійний фонд Надії і Добра
  7 років проводить дитячий міжнародний фестиваль "Змінимо світ на краще". У 2009 році в рамках фестивалю створили Всесвітню Дитячу Лігу Націй - унікальний реальний інструмент захисту прав дитини.
 • За журналістський благодійний проект - журналісти програми «Критична точка», ТРК “Україна”
  Соціальний проект телеканалу «Україна» у форматі журналістського розслідування. Журналістів номінувала мати трьох дітей із смт. Чабани Київської області. Її 7-річний син має діагноз ДЦП. Телепрограма, яка вийшла в ефір у вересні 2007 року. Вона стимулювала небайдужих людей надати пожертви на лікування, після якого хлопчик зіп’явся на ноги й почав самостійно писати ручкою. Завдяки допомозі журналістів «Критичної точки» отримав надію самостійно ходити до школи та гратися зі своїми однолітками.
 • Приз Інформаційно-аналітичного порталу з соціальної відповідальності бізнесу CSRJOURNAL "За високий ступінь відповідності суспільним очікуванням програм соціальної відповідальності" - ВАТ "Малинська паперова фабрика - Вайдманн"
  Благодійна діяльність ВАТ «Малинська паперова фабрика – Вайдманн» здійснюється в межах міста Малина, Малинського району та Житомирської області в матеріальній, фінансовій, організаційній формі. Зокрема товариство купує книги для міської дитячої бібліотеки, нове обладнання для лікарні, щебінь для доріг у садовому товаристві, підручники для школи. Планує створити сучасний кабінет хімії. Фабрика підтримала громадську організацію для проведення чесних виборів мера міста. 5 дітям-сиротам допомогла підготуватися до школи, відзначити Новий рік та вдягнутися на випускний бал. Благодійна діяльність відбувається регулярно, стабільно і в досить великому обсязі. На підприємстві розроблена Політика у сфері надання благодійної допомоги і даним питанням опікується конкретна особа.

 • Спеціальний приз dvv-international Ukraine “За соціальну відповідальність в розвитку освіти дорослих” - Благодійна організація „Фонд „Асперн” За благодійну ініціативу та соціальну відповідальність в галузі освіти дорослих для поліпшення якості життя українців, а саме за надання можливостей навчання 100 молодим людям, що залишились на роздоріжжі життя. Вони навчались та продовжують навчатися на перукаря, столяра, дизайнера, взуттьовика та на курсах англійської мови у „Центрі інтегративного професійного навчання дітей та молоді”. Більшість випускників можуть сьогодні самостійно заробляти на життя завдяки вмінням та навичкам, отриманим в Центрі. Головною метою діяльності Центру є забезпечення системного інтегративного професійного навчання, направленого на соціальну профілактику найбільш вразливих груп неповнолітніх і молоді, з метою отримання конкретних навичок відповідно до обраної професії, створення умов для соціальної адаптації та підготовки їх до самостійного життя, сприяння в забезпеченні вибору професії з урахуванням здібностей, сприяння у працевлаштуванні для попередження безпритульності і правопорушень. Подібних програм ні в Україні, ні в м. Києві немає.
 • Приз інформаційного партнера конкурсу журналу „Вісник благодійництва” - "За системну благодійну діяльність" - Ольга Лук’янова (Рівне)
  Ольга Лук’янова, директор ПП «Промпослуга», протягом 10 років здійснює системну благодійну діяльність на території м. Рівне. ПП «Промпослуга» (виготовлення якісних кулінарних напівфабрикатів) надає знижку для багатодітних сімей та сімей, в яких проживають діти з особливими потребами, на всі товари у розмірі 10%. Даною знижкою вже користуються понад 40% малозабезпечених. У 2002 році був підписаний перший ліцензійний договір між ПП «Промпослуга» та Фундацією імені князів-благодійників Острозьких про те, що 3% від кожної проданої упаковки продуктів будуть направлятися на благодійні проекти
 • Приз Національного фестивалю соціальної реклами "Соціальна реклама благодійних проектів"компанія Інтел Юкрейн Мікроелектронікс Лімітед

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Поштова адреса : 01012, м.Київ, а/с 75
Тел./факс : (044) 229-46-62
Е-пошта : info@blagodijnyk.org.ua
© 2007 – 2009   Національний конкурс "Благодійник року".
Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання.