Національний конкурс БЛАГОДІЙНИК РОКУ
Головна сторінка Мапа сайту Надіслати листа
Головна Про конкурс Положення Етичний кодекс Організатори конкурсу Новини Бібліотека Банери Контакти
Он-лайн заявка
на участь
Запитання-Відповідь
Форум
Переможці конкурсу
Фотогалерея
Відеогалерея
Мапа учасників


Етичний кодекс

Стаття 1. Завдання та цілі Етичного кодексу.
Не всі поведінкові норми можуть бути передбачені законодавством, особливо це стосується норм та принципів моралі. Етичний кодекс конкурсу "Благодійник року" не скасовуює і не замінює положень чинного законодавства, а доповнює та конкретизує його.
При створенні Етичного кодексу конкурсу основними цілями було:

  • проінформувати членів Оргкомітету, журі, учасників Конкурсу та громадськість про цінності і принципи, на яких засновано конкурс;
  • дисциплінувати Оргкомітет, журі і дирекцію конкурсу через визначення прийнятних норм діяльності;
  • допомагати організаторам конкурсу приймати рішення у найпоширеніших проблемних ситуаціях;
  • запобігти конфліктним ситуаціям між оргкомітетом, журі, учасниками Конкурсу та громадськістю;
  • зміцнити чесність, відповідальність, колегіальність, довіру й надійність конкурсу.

Стаття 2. Підзвітність.
Організатори Конкурсу підзвітні учасникам Конкурсу, громадянам України, державним установам, донорам та партнерам. Підзвітність досягається шляхом відкритого та регулярного звітування про свою діяльність на сайті Конкурсу, сайтах членів Оргкомітету, у ЗМІ та шляхом поширення відповідних інформаційних матеріалів серед зацікавлених осіб.

Стаття 3. Суспільно відповідальне використання ресурсів.
Організатори Конкурсу використовують ресурси виключно для досягнення цілей Конкурсу, а саме популяризації благодійництва в Україні, відродження культури доброчинності, нагородження і публічного визнання представників бізнесу, приватних осіб та третього сектору за проведення благодійної діяльності, спрямованої на вирішення актуальних суспільних проблем. При здійсненні своєї діяльності члени Оргкомітету намагаються забезпечити високу ефективність використання коштів та зводять адміністративні витрати до оптимального мінімуму. Діяльність членів Оргкомітету здійснюється на громадських засадах.

Стаття 4. Прозорість.
Усі процедури та діяльність Оргкомітету, журі та дирекції, що стосується прийому заявок, критеріїв визначення переможців, характеру нагород і джерел фінансування організаційних витрат Конкурсу, повинні бути повністю прозорими для членів журі, спонсорів, учасників Конкурсу, органів державної влади та місцевого самоврядування, засобів масової інформації, інших зацікавлених осіб та організацій. Оргкомітет Конкурсу забезпечує суспільство повною та достовірною інформацією через свої комунікаційні канали та шляхом надання оперативних відповідей на прийнятні інформаційні запити.

Стаття 5. Рівні можливості.
Організатори забезпечують рівні можливості для всіх учасників Конкурсу шляхом популяризації участі в конкурсі через інформаційні ресурси Конкурсу, членів Оргкомітету, партнерів Конкурсу, ЗМІ, через цільове надсилання запрошень, соціальну рекламу. Критерії прийняття та розгляду заявок, а також прийняття рішень щодо визначення переможців є об'єктивними, прозорими та відкритими. Рішення щодо переможців Конкурсу приймаються виключно на підставі якості заявок, без огляду на національну, політичну і релігійну належність, стать, спосіб життя, зовнішність та соціально-економічне становище заявників.

Стаття 6. Конфлікт інтересів.
Оргкомітет відповідає за те, що його члени, а також члени журі, які приймають рішення стосовно переможців Конкурсу, не ставлять і не використовують своє службове становище для особистої вигоди. Організації, які представляють члени Оргкомітету та журі не мають права подавати заявку на участь у Конкурсі. Кожен член журі і оргкомітету повинен повідомляти про наявність або можливість виникнення у себе конфлікту інтересів та не брати участі в обговоренні чи прийнятті тих рішень, де присутній такий конфлікт.

Стаття 7. Непідкупність.
У своїй роботі члени Оргкомітету та журі пам'ятають про свою підвищену суспільну відповідальність, обумовлену характером цієї діяльності. Оргкомітет спрямовує свою діяльність на захист загальнолюдських цінностей та принципів, серед яких одним із основних є об'єктивність та непідкупність. Склад журі не розголошується до моменту нагородження переможців, щоб уникнути корупції.

Стаття 8. Конфіденційність.
Організатори конкурсу поважають право учасників Конкурсу, членів журі, меценатів та спонсорів Конкурсу на конфіденційність інформації і не розголошують їхню приватну та конфіденційну інформацію громадськості чи іншим сторонам, які не мають належних повноважень.

Стаття 9. Професіоналізм.
У своїх стосунках із зацікавленими сторонами Конкурсу Оргкомітет дотримується високих професійних стандартів, включаючи взаємоповагу та конструктивність співпраці. До складу Оргкомітету та журі входять визначні особистості, які мають авторитет у суспільстві та у своєму професійному середовищі зокрема.

Стаття 10. Дотримання законодавства.
Організатори конкурсу проводять свою діяльність згідно з чинним законодавством України.


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Поштова адреса : 04211, м.Київ, а/с 83
Тел./факс : (044) 481-09-49
Е-пошта : info@blagodijnyk.org.ua
2008 — Національний конкурс "Благодійник року".
Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання.